[Artykuł sponsorowany]

Zastanawiając się nad tym, do czego większość użytkowników używa dziś laptopa, dochodzimy do prostego wniosku, że najczęściej służy on do przeglądania Internetu i podstawowej rozrywki. Laptop wykorzystujemy bowiem głównie do przeglądania sieci, profili w mediach społecznościowych, słuchania muzyki i oglądania filmów. Do takich zadań nie warto jednak inwestować w drogi sprzęt wyposażony w mocne podzespoły, gdyż zwyczajnie nie wykorzystamy jego potencjału. Do takich zastosowań doskonale sprawdzi się bowiem niedrogi laptop budżetowy o podstawowych parametrach. Jak wybrać niedrogi laptop do Internetu i rozrywki?

Laptop do Internetu i rozrywki – cena vs. jakość

Inwestując pieniądze w nowy laptop warto jest w pierwszej kolejności zainteresować się, jaki producent oferuje niedrogi sprzęt o dobrych parametrach. Nie ukrywajmy bowiem, laptopy dostępne są w wielu segmentach cenowych, ale zawsze warto jest dopłacić odrobinę i kupić sprzęt od znanego i cenionego producenta.

Dobrym wyborem do podstawowych zadań będzie np. laptop Acer, którego modele oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Laptop Acer to także duży wybór komputerów przenośnych o różnych parametrach i w różnych konfiguracjach. Oczywiście do przeglądania sieci i oglądania filmów możemy śmiało postawić już na tańsze modele, które kupimy w cenie około 2000 zł. Jest to kwota przystępna, a inwestując ją w sprzęt taki, jak laptop Acer mamy pewność, że będziemy z niego korzystali przez co najmniej kilka lat.

Na co zwracać uwagę wybierając laptop do Internetu i rozrywki?

Dobry laptop do podstawowych zadań powinien mieć dysk twardy o pojemności co najmniej 500 GB. Jeśli zależy nam na szybkości działania sprzętu możemy także nieco dołożyć i kupić komputer wyposażony w dysk SSD. Musimy się jednak liczyć z mniejszą ilością miejsca na dane, ale dla przeciętnego użytkownika, który większość plików i tak przechowuje w chmurze, w zupełności wystarczy standardowe 256 GB. Przy zakupie zwracajmy także uwagę na procesor i ilość pamięci RAM. Do podstawowej rozrywki i Internetu wystarczy komputer wyposażony w procesor Intel Core i3 lub nieco szybszy i5 oraz 4 GB pamięci RAM.

Ważnym parametrem jest także wielkość samego komputera. Kupić możemy bowiem mobilny sprzęt o przekątnej ekranu 13,3 cala lub nieco większy 15,6. Jeśli komputer będziemy użytkowali zarówno w domu, jak i poza nim, postawmy na mniejszy i poręczniejszy model 13,3 cala. Do użytku domowego i oglądania filmów lepiej z kolei sprawdzi się większy laptop 15,6 cala. Jeśli z komputera planujemy korzystać także na zewnątrz, wybierzmy laptop wyposażony w matową matrycę, od której nie będzie się odbijało światło.

Chcesz kupić budżetowy laptop w dobrej cenie? Szukaj ofert w Internecie

Pamiętajmy, że do przeglądania Internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów nie musimy wcale kupować drogiego komputera, gdyż większość dostępnych w sprzedaży modeli, w tym laptopy Acer, doskonale się do takich zadań sprawdzą. To, jaki komputer przenośny ostatecznie wybierzemy, zależy więc od naszych preferencji oraz wielkości budżetu, jaki chcemy na ten cel przeznaczyć. Jeśli chcemy kupić laptop w atrakcyjnej cenie, regularnie sprawdzajmy oferty sklepów stacjonarnych i internetowych z elektroniką. Polecany laptop Acer w Neonet.pl i wiele jego modeli stale dostępnych jest bowiem w dobrych cenach, a okresowo kupimy je także w promocji.

[Artykuł sponsorowany]