WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Wybór pakietu telewizyjnego – na co zwrócić uwagę?

[Artykuł sponsorowany]

Pakiety telewizyjne podstawowe czy z dodatkowymi usługami? Którego dostawcę telewizji wybrać? Dokładne zapoznanie się z ofertą pozwoli uniknąć wielu pułapek i dobrać odpowiedni dla nas pakiet. Dostawcy walczą o klienta nie tylko ceną, ale przede wszystkim zróżnicowaniem usług. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiednich pakietów telewizyjnych?

Jaki pakiet telewizyjny jest najlepszy?

Często zadajemy sobie to pytanie, wybierając pakiet telewizyjny. Najważniejsze to kierować się swoimi upodobaniami. W ofertach nadawców możemy znaleźć różne kanały telewizyjne, więc wybór powinien zależeć od tego, co dokładnie chcemy oglądać. Warto się nad tym dłużej zastanowić, w końcu nikt z nas nie chce płacić za coś, czego nie używa. Nie można pomijać też kwestii pieniężnych. Możesz znaleźć podstawowe pakiety już od kilkunastu złotych, ale również takie, które miesięcznie kosztują niemal 200 złotych. Na szczęście, w większości ofert już za ok. 60 zł miesięcznie otrzymamy szeroki dostęp do świata rozrywki, informacji i kultury, często w jakości HD.

Bez problemu możemy natknąć się też na oferty promocyjne, dzięki którym dostaniemy szeroki pakiet, często z dodatkami w postaci nagrywarki tv czy wideo na życzenie, jednak zanim damy się skusić na jedną z ofert, powinniśmy uważnie przeczytać warunki promocji. Jeśli bowiem znajdziemy lepszą ofertę bądź będziemy chcieli zrezygnować z innego powodu, często będziemy musieli zapłacić wyrównanie wobec normalnej ceny, jaka widnieje w regulaminie.

Telewizja w komplecie – oferty łączone Telewizja, Internet, Telefon

Kupując kilka produktów w pakiecie od jednego dostawcy, zaoszczędzimy na kosztach instalacji, płacąc tylko raz zdecydowanie mniejszą stawkę niż standardowo. Zakup telewizji, internetu i telefonu w jednej ofercie pozwala na spore ułatwienia i udogodnienia – jedna faktura, łatwiejsze opłacanie rachunków, mniejsza liczba umów, haseł i kodów dostępu na infolinię i dostęp do pełnej oferty operatora. Co więcej, zakup dwóch lub większej liczby usług u jednego dostawcy może być nawet o połowę tańszy niż każdej z osobna.

VOD wideo na żądanie

Rozwój oferty wideo na żądanie w Polsce postępuje. Coraz więcej z nas stawia na wygodę i chce oglądać to, na co w tej chwili ma ochotę, niekoniecznie to, co w tym momencie pokazuje telewizja. W odpowiedzi na te zmiany, większość dostawców telewizji zdecydowała włączyć do swoich ofert możliwość dostępu do domowego wypożyczania filmów za pomocą serwisu VOD. Jeśli jesteś prawdziwym kinomaniakiem to powinieneś szukać oferty z wideo na życzenie. Coraz częściej, operatorzy w rozszerzonych pakietach oferują również dostęp do najpopularniejszych serwisów wideo na życzenie, jak np. HBO GO, dzięki któremu możesz przebierać do woli w zbiorze ponad 800 filmów czy 190 seriali oraz oglądać je, gdziekolwiek jesteś za pomocą tabletu czy smartfona. W pakietach telewizyjnych UPC z Internetem pierwszy miesiąc korzystania z HBO GO kosztuje dokładnie… 0zł. Kolejne miesiące to tylko 30zł, czyli taniej niż dwa bilety do kina.

Okres trwania umowy z operatorami telewizyjnymi

Naszej uwadze nie powinny też umknąć klauzule dotyczące czasu trwania umowy oraz warunków jej rozwiązania. Wielu operatorów przedłuża je automatycznie, pilnować terminów, jeśli chcemy niedługo zrezygnować z ich usług. Standardem jest oferowanie przez operatorów w ramach umowy wymaganego osprzętowania. Wybierając pakiet telewizyjny, pamiętaj, aby zwrócić też uwagę na cenę dekodera i aktywacji.

[Artykuł sponsorowany]