WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Wyciągnij lekcję ze stłuczonej szybki. Jak działa ubezpieczenie wyświetlacza?

[Notka sponsorowana]

Stało się. Ekran Twojego telefonu rozbił się w drobny mak. Na nic zdały się kolejne próby jego uruchomienia. Bez telefonu czujesz się jak bez ręki. Myślałeś, że obudowa, którą kupiłeś, będzie skuteczną ochroną. Niestety, zawiodła w kluczowym momencie. Przypadkowe potrącenie, telefon wypada Ci z ręki. Resztę już znasz. A wystarczyło wykupić ubezpieczenie wyświetlacza.

Jak działa ubezpieczenie wyświetlacza?

Posiadając ubezpieczenie wyświetlacza nie musisz się martwić o ewentualne uszkodzenia ekranu Twojego smartfona i koszty naprawy z tym związane.

Polisa oferowana przez TU Europa daje Ci ochronę na wypadek przypadkowego rozbicia, stłuczenia lub zniszczenia wyświetlacza telefonu. To o tyle istotne, że aż 80% uszkodzeń dotyczy właśnie tego elementu. W związku z czym, zakup ubezpieczenia całego telefonu mija się z celem i może być znacznie droższy niż ubezpieczenie samego ekranu.

Polisa Screenity kosztuje 9,99 zł miesięcznie. Zawrzesz ją wygodnie przez dedykowaną aplikację.

Pobierz ją na swój smartfon, a następnie postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.

Zmaż widoczny obrazek, ustaw telefon przed lustrem i zrób kilka zdjęć. W kolejnym kroku podaj swoje dane, zaakceptuj zgody i zapłać.

Po potwierdzeniu, że Twój wyświetlacz nie był rozbity, ubezpieczyciel zawrze z Tobą polisę w ciągu 24 godzin.

Zaletą tego rozwiązania jest usługa door-to-door, co oznacza, że ubezpieczyciel odbiera od Ciebie telefon, oddaje do serwisu, a następnie przywozi naprawione urządzenie pod Twoje drzwi.

Więcej szczegółów na temat ubezpieczenia znajdziesz na: https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-lifestyle/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity

W jakich sytuacjach nie możesz liczyć na ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

W przypadku polisy oferowanej przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa możesz spotkać się z następującymi wyłączeniami:

  • użyłeś telefonu do działań przestępczych,
  • korzystałeś ze smartofna niezgodnie z instrukcją,
  • uszkodziłeś telefon w wyniku działań wojennych, wybuchów, eksperymentów,
  • Twój smartfon zniszczyły gryzonie lub przewoźnik (jeśli przewoziłeś aparat nie w bagażu podręcznym),
  • oddałeś telefon do naprawy nieuprawnionemu serwisowi,
  • smartfon uległ uszkodzeniu wskutek działania czynników chemicznych lub termicznych.

Pamiętaj, że umyślne zniszczenie nie podlega ochronie ubezpieczeniowej. Zatem jeśli ze złości trzasnąłeś telefonem o ścianę, zapomnij o odszkodowaniu.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

Jak wiesz, współczesne telefony są bardzo delikatne. To już nie pancerne i w zasadzie niezniszczalne Nokie 3310. Dlatego powinieneś odpowiednio zadbać o swój smartfon. Sama obudowa to może być za mało. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup polisy ubezpieczenia wyświetlacza. Ochroną objęty jest ekran Twojego telefonu, zatem element, który najczęściej ulega uszkodzeniu, a koszty jego serwisu mogą być naprawdę wysokie.

Polisa zapewnia usługę door-to-door, a także wysoką sumę ubezpieczeniową, wynoszącą aż 1000 złotych. Ponadto możesz opłacić ją w całości lub w niskich miesięcznych ratach. Samo ubezpieczenie zawrzesz nie wychodząc z domu przez specjalną aplikację.

[Notka sponsorowana]