Niebezpieczny wyciek substancji chemicznych miał miejsce w fabryce Gigafactory firmy Tesla, zlokalizowanej w Nevadzie. Sprawa jest rozpatrywana przez specjalnie wyznaczony zespół, ale nie stwierdzono żadnych urazów wśród pracowników.

Rzecznik prasowy firmy Tesla, Dave Arnold, poinformował, że bęben wypełniony „standardowym rozpuszczalnikiem” został przewrócony na terenie stacji załadowczej, co poskutkowało ewakuacją wszystkich pracowników z okolicy. W ramach środków nadmiernej ostrożności, kilku pracowników, którzy byli najbliżej całej sytuacji, zostało przetransportowanych do okolicznego szpitala. Arnold uspokoił jednak, że sytuacja ta nie miała żadnego wpływu na produkcję w fabryce.

Swoje dorzucił również Joe Curtis, dyrektor zarządzania sytuacjami awaryjnymi, mówiąc, że:
nie zaistniało żadne zagrożenie względem osób trzecich”, a miejsce wypadku zostało zbadane przez strażaków w krótkim czasie.

Fabryka na obrzeżach Spark w Nevadzie nie została jeszcze całkowicie ukończona, ale rozpoczęła się tam produkcja litowych ogniw, które mają zostać wykorzystane w nadchodzącym sedanie Model 3 oraz produktach magazynujących energię.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: tesla.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!