WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciek informacji o wydajności nowego procesora Intel Skylake i7 6700k

Premiera procesorów Skylake nadchodzi wielkimi krokami i jak to bywa w przypadku premier, przyszła pora na wycieki informacji o samych komponentach. Tym razem dowiedzieliśmy się o wydajności nowej architektury.

Bądźmy szczerzy, sama specyfikacja nie musi jeszcze oznaczać niczego przełomowego – na papierze to może ładnie wyglądać, ale w grach czy przy bardziej skomplikowanych zastosowaniach, nasz nabytek może nie sprawować się aż tak dobrze.

zpyflw6-800x292

Technicznie Skylake niesie ze sobą bardzo dużo zalet. Przede wszystkim ma o 15% większą wydajność niż poprzednia generacja, co nie jest może zbyt wysoką liczbą, ale przyszłe technologie wykorzystujące większą ilość rdzeni (typu DirectX 12), mogą zrobić większą różnicę na wykresach. Poza tym nowe produkty od Intela mogą pochwalić się wsparciem zarówno pamięci DDR3 jak i DDR4, czy też mniejszym poborem prądu. Jest jednak mały haczyk – procesory będą wymagały nowej podstawki LGA 1151. To niespecjalnie ciekawa nowina dla osób, które niedawno zaopatrzyły się w płyty główne z socketem 1150.

Intel-i7-6700K-CINEBENCH Intel-i7-6700K-BATTLEFIELD-4 Intel-i7-6700K-3D-MARK-4 CRYSIS-3

źródło: eteknix.com