Kiedy Crackdown 3 został zapowiedziany w roku 2014, graczom obiecano epicki trzeci rozdział serii, której historia rozpoczęła się jeszcze na pierwszym Xboxie. Microsoft ukazał w pełni zniszczalne środowisko i kilka innych, efektownych elementów, a później szum wokół Crackdown 3 ucichł.

Podczas tegorocznego E3, firma odpowiedzialna za Crackdown 3 w końcu podała datę premiery swojej gry, wraz z zapowiedzią wydania Xbox One X. Wielu graczy było jednak niezadowolonych z tego, jak niewiele rzeczywistej rozgrywki z C3 Microsoft pokazał, decydując się na kampanię reklamową raczej “mydlącą oczy”. Dzięki YouTuberowi “theRadBrad”, w końcu dysponujemy jakimś materiałem z rozgrywki.

Fragment ten prezentuje głównie walkę i mechanikę podróżowania przez świat Crackdown 3, co przynosi na myśl skojarzenia z Sunset Overdrive. To również w tamtej grze należało wykorzystywać środowisko jako osobną broń, a także sposób na kreatywne docieranie z punktu do punktu. Warto zaznaczyć, że całość komentuje spiker, który podnosi wrażenie robienia czegoś epickiego. Szkoda jednak, że nie pokazano żadnej wielkiej destrukcji, co ma być jedną z najważniejszych cech Crackdown 3.

źródło: neowin.net