WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekł wyniki pierwszego od dawna APU od AMD

AMD wreszcie odbiło się na rynku procesorów do PC. Czas więc na rzucenie rękawicy na rynku laptopów. Wygląda na to, że pierwsze sample Raven Ridge APU są już gotowe. Do sieci wyciekł nawet screen z jednego z benchmarków.

Nie wiadomo, na jakim laptopie zostało zastosowane APU, jednakże jest potwierdzenie, że jest to Raven Ridge. Jest to pewne, bowiem owe APU będzie jedyną jednostką z AMD w 2017 roku. Interesująca jest specyfikacja. Układ ten nosi nazwę AMD Ryzen 5 2500U . Widać więc, że firma zachowuje nazewnictwo podobne do tego stosowanego w procesorach Intela. Jest to procesor posiadający cztery rdzenie i 8 wątków. Potwierdza to, że Raven Ridge będzie posiadał wielowątkowość.

Zastosowany chip posiada grafikę AMD 1500 Graphics, która oparta jest na Vega. Konstrukcja została przetestowana w Ashes of the Singularity. Przy rozdzielczości 1080p uzyskała ona 500 punktów. Wygląda więc na to, że konstrukcja jest wolniejsza od Iris Graphics 640, który nie jest nawet flagowym układem od Intela. AMD, jeśli chce zaistnieć na rynku notebooków, musi więc jeszcze włożyć dużo pracy w swoje jednostki.

Źródło: http://wccftech.com/