Znany leaker Evan Blass (@evleaks), który rzekomo widział LG G5, potwierdził że telefon będzie wyposażony w drugi ekran. Ponadto napisał, że LG nie pokazało tyłu X Cam, gdy ogłosiło serię urządzeń X (są to telefony ze średniej półki), ponieważ urządzenie posiada taką samą “szerokokątową podwójną soczewkę” jak G5.

Jeśli Blass mówi prawdę, LG G5 zapożycza elementy od LG V10, zważywszy na fakt, że też posiada drugi ekran który może wyświetlać powiadomienia dotyczące pogody, czasu i daty, albo nawet uruchomić aparat, czy szybkie ustawienia bez potrzeby włączania głównego ekranu.

Może to wyjaśniać dlaczego telefon będzie mniejszy niż LG G4 – wieść niesie, że zamiast 5.5-calowego ekranu wyposażony będzie w ekran 5.3-calowy. Niemniej, rozdzielczość ma pozostać taka sama (1440 x 2560 pikseli).

Tydzień temu pojawiły się oficjalne materiały potwierdzające, że LG G5 będzie wyposażone w zawsze włączony ekran. Mowa o gifie opublikowanym na Facebooku firmy. W przeciwieństwie do Motorola Active Display, (dodatkowy?) ekran G5 będzie włączony zawsze, nie tylko wówczas, gdy telefon jest podnoszony.

giphy

Dzień później ogłoszono, że na rynek trafi etui G5 typu Quick Cover – czułe na dotyk i wyposażone w częściowo przezroczysty przód – oznacza to, że możliwe jest odbieranie telefonów, czy np. korzystanie z budzika bez potrzeby wyjmowania urządzenia. Metalowe wykończenie sugeruje, że telefon również może posiadać elementy zewnętrzne wykonane z metalu.

lg-electronics-quick-cover-case-720x720

Wcześniejsze plotki wspominały również o procesorze Qualcomm Snapdragon 820 i 3GB pamięci RAM, przy 32 GB pamięci dyskowej. Podane wcześniej informacje dotyczące rozmiaru ekranu nie zostały  oficjalnie potwierdzone. W tym momencie nie są znane szczegóły dotyczące obecności wyjmowanej baterii i karty SD.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]

 

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!