WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekły zdjęcia pracującej karty Vega

Podczas targów CES duzo dowiedzieliśmy się na temat kart Vega od AMD. Znamy już ich architekturę, widzieliśmy wydajność w grze DOOM i zdjęcia samego chipa. Niestety, żadna pracująca grafika nie została zaprezentowana publicznie. Jednakże redaktor Linus Tech Tips miał okazję zobaczyć ją na żywo i wykonał jej zdjęcia, które potem udostępnił w sieci.

Najważniejszą informacją jest fakt, że karta to wersja inżynieryjna. Tak dziwna końcówka z niebieskim wyjściem USB służy inżynierom AMD do debugowania i monitorowania karty- w finalnej wersji jej oczywiście nie będzie. Vega chłodzona jest przez standardowe rozwiązanie powietrzne. Potwierdza to plotki o TDP, które powinno wynosić 225W. Niestety, złącza zostały zakryte przez co jeszcze dokładnie nic nie możemy powiedzieć. Być może inżynierowie jeszcze sami nie wiedzą na co się zdecydują?

Warto też zauważyć, że Vega wygląda trochę smuklej od Fury. Wydaje się też być dosyć krótką konstrukcją- wszystko przez zastosowanie pamięci HBM2. Premiera ma odbyć się w pierwszej połowie 2017 roku więc ciągle będziemy Was informować o nowych rzeczach, które ujrzały światło dzienne.

 Źródło: http://www.eteknix.com/