Serwis Videocardz.com udostępnił kilka wykresów ukazujących wydajność nadchodzących procesorów AMD APU Raven Ridge. Pod lupę wzięto modele Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G.

Dotychczas dowiedzieliśmy się, że Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G będą jednymi z pierwszych desktopowych APU z serii G. Ten pierwszy (w cenie 169$) ma cechować się czterema rdzeniami fizycznymi obsługującymi technologię SMT i układem graficznym Vega z 11 jednostkami CU. Za to tańszy o 70$ Ryzen 3 2200G będzie pozbawiony błogosławieństwa wielowątkowości i trzech bloków Compute Units. Oba modele będą współpracować z wydanymi już chipsetami (A320, B350 i X370), o ile producenci płyt zatroszczą o się o odpowiednią aktualizację.

Według powyższych wykresów ich wydajność prezentuje się nader okazale – zarówno w pojedynkę, jak i w porównaniu do układów Intela. Jednak należy pamiętać, że nie powinniśmy bezwzględnie im ufać, ponieważ dopiero testy recenzentów i redakcji je zweryfikują. Ponadto układy będą posiadać wsparcie dla technologii FuzeDrive (patrz zdjęcie trzecie), czyli czegoś w rodzaju wirtualnego nośnika SSD, który zsynchronizuje Wasz dysk twardy z półprzewodnikowym tak, że rozruch systemu i aplikacji zostanie w ogromnym stopniu przyśpieszony.

Zarówno Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G będą umożliwiać podkręcanie rdzeni procesora oraz układu graficznego. Data ich premiery została wyznaczona na 12 lutego.

Źródło: amd.comvideocardz.comenmotus.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!