WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wydajność Ryzen 7 2700X ujawniona w bazie Geekbench

Kilka dni temu informowałem Was o przeciekach na temat serii procesorów Pinnacle Ridge od AMD, a teraz mogę przedstawić Wam wydajność najmocniejszego modelu (ze względu na prawdopodobny brak Ryzen 7 1800) nowej generacji Ryzenów. Poznajcie Ryzen 7 1700X i jego prawdopodobną wydajność, która została sprawdzona w bazie Geekbench.

Tradycyjnie wpis jest pozbawiony wszelkich nazw, ale na podstawie specyfikacji możemy doszukać się w nim właśnie wspomnianego powyżej modelu. Wskazuje na to nie tylko 8 rdzeni fizycznych z obsługą technologii SMT o podstawowym taktowaniu 3,70 GHz i 4,35 GHz w trybie boost, ale również poziom TDP wyznaczony na 105 W, 4 MB L2 i 32 MB pamięci trzeciego poziomu. Jesteście ciekawi na co stać Ryzen 7 2700X w połączeniu z płytą główną Asus ROG Crosshair VI Hero bazującej na chipsecie X370? Warto również wspomnieć o 16 GB pamięci RAM taktowanej zegarem 2,4 GHz.

Wynik testu jednowątkowego sięga prawie 4750 punktów, podczas gdy sumę operacji wielowątkowych oceniono na 24772 punktów. Jest to znacznie więcej od osiągów poprzedniej wersji (Ryzena 1700X), a nawet najmocniejszego modelu poprzedniej generacji Ryzen 1800X. Dla porównania oficjalne wyniki podstawowe dla Ryzen 7 1700X to kolejno 4062 i 21023 punktów. Warto pamiętać, że zastosowana w teście płyta główna wpływa negatywnie na sam wynik, ponieważ nie obsługuje świeżej technologii Precision Boost Overdrive. Ta będzie dostępna wyłącznie na najnowszych chipsetach i wyciśnie jeszcze więcej z poszczególnych rdzeni. W skrócie jest to coś w stylu hardcorowego Precision Boost.

Tak czy inaczej, wynik jest bardzo satysfakcjonujący i z pewnością ulegnie poprawie po procedurze podkręcenia. Jednak oficjalna wydajność nowej generacji Ryzenów ujrzy światło dzienne w niezależnych testach, których wysyp powinniśmy oczekiwać w kwietniu.

Źródło: browser.geekbench.comhexus.net