WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wydrukowane w 3D ozdobne muszle dla krabów

Wydrukować w 3D można praktycznie wszystko. Rzeczy strasznie użyteczne dla człowieka (protezy chociażby), ale i też te, które są w stanie go rozbawić. Przykładem na to są właśnie te muszle dla krabów.

Pustelniki to skorupiaki, które mają strasznie miękkie i wrażliwe ciało. Nie są w stanie wytworzyć własnych skorup do obrony, dlatego łapią się tego, co znajdą przy brzegu. Najczęściej są to muszelki, ale równie dobrze wezmą sobie kawałek drewna, albo kapselek od plastikowej butelki. W końcu jakoś trzeba przeżyć w tym brutalnym świecie.

Artystka Aki Inomata stworzyła specjalne „schrony” dla tych małych zwierzątek. Wykorzystała plastik oraz drukarkę 3D, a skutek wyszedł wręcz powalający. Zamiast tachać na sobie zwykłą muszelkę, od teraz pustelnik będzie nosił ze sobą kawałek architektury z różnych części świata. W tym przypadku artystka inspirowała się budynkiem francuskiej ambasady w Japonii. Polecam przede wszystkim zobaczenie krótkiego filmiku, w którym zobaczycie kawałek making-off i moment jak skorupiak przymierza te modne wdzianko. Jak widać francuska moda zawitała też do mórz i oceanów.