W ciągu jednego roku, studenci z  Uniwersytetu Technologicznego w Nanyang stworzyli wydrukowane w 3D samochody wyścigowe wykorzystujące panele słoneczne jako źródło energii. Prototyp samochodu wyścigowego nazywa się NTU Venture 8, ma on wziąć udział w Azjatyckim Eko Maratonie Shell. Samochód potrafi rozpędzić się do 60 km/h. Studenci chwalą się, że jest to prawdopodobnie pierwszy wydrukowany w 3D prototyp samochodu w całej Azji.

Shell Eco-marathon Asia 2015 NV 8 and 9

Jego budowa napawa dumą, ponieważ stworzony został ze 150 lekkich, plastikowych części, a jego wnętrze jest niesamowicie przestronne dzięki wdrożonemu designowi w stylu plastra miodu. Komponenty do samochodu wydrukowano w Centrum Produkcji Uniwersytetu, które warte jest 5 milionów dolarów. Ma ono pozwolić pracownikom i studentom na drukowanie swoich projektów w 3D.

NV8 wystartuje w kategorii samochodu miejskiego, ale drużyna ma w rękawie trzykołowiec z włókna węglowego, który pojedzie po prestiżową nagrodę za najlepszy prototyp. Samochód jest wykonany najlepiej jak to możliwe, nawet panele słoneczne docinano i formowano ręcznie, aby zapewnić gładkie wejścia w zakręty.

Źródło: media.ntu.edu.sg

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!