WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wygląd Ciri w serialu Wiedźmin może zaskoczyć nas wszystkich

Odtwórce roli Geralta już mamy, ale aktorki wcielające się w postać Yennefer, Triss, a nawet Ciri to nadal wielka niewiadoma. Jednak najnowsze castingi na nasze „Lwiątko z Cintry” z pewnością będą obarczone sporą dawką narzekania ze strony fanów, ponieważ wygląd Ciri (pod kątem odwołania do prozy i gier wideo) potraktowano raczej pobieżnie.

Tak przynajmniej wynika z najnowszego ogłoszenia na casting. W nim do spróbowania swoich sił w roli Ciri są zapraszane dziewczęta w wieku 15 lub 16 lat i koniecznie niepełnoletnie, które potrafią naśladować zachowanie 13/14 latki. Wisienką na torcie jest jednak akronim „BAME”, który jest jednym z podstawowych warunków castingu. Możemy go rozwinąć do „Black, Asian, and Minority Ethnic”, co z pewnością przynosi Wam na myśl clue całej sprawy. Mowa bowiem o tym, że w grę wchodzą wyłącznie Azjatki, Afroamerykanki oraz przedstawicielki mniejszości etnicznych.

Oznacza to, że wygląd Ciri w serialu Wiedźmin z pewnością nie będzie tym, czego się spodziewaliśmy. Z całego oświadczenia wynika, że na rolę nie mają żadnych szans dziewczęta z „tego typu urodą”, która idealnie pasowałaby do Ciri. A jak Wy wyobrażacie sobie tak niespodziewany obrót sprawy? Z jednej strony typowo słowiański klimat i „osadzenie historyczne”, a z drugiej wszechobecna poprawność polityczna. Fani wyczekujący serialu Wiedźmin z pewnością są teraz pomiędzy młotem a kowadłem!

Wiemy kto zagra Geralta w serialu Wiedźmin od Netflix!

Źródło: NYT
Zdjęcia: CD Projekt Red