WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tak wygląda pierwszy trailer dla ekranizacji powieści Stephena Kinga – The Dark Tower

The Dark Tower jako film przeszedł naprawdę długą drogę. Jego produkcją zajmował się J.J. Abrams, Ron Howard, aż wreszcie projekt trafił do rąk Nikolaja Arcel i wygląda na to, że dzieło to wreszcie pojawi się na srebrnych ekranach już niebawem. W końcu twórcy wypuścili oficjalny trailer.

Materiał mógł z początku przejść bez większego echa, bo choć pojawił się on na serwisie YouTube dwa dni temu, to udostępniony został tam w formie niepublicznej, czyli tylko osoby posiadające link, są w stanie go obejrzeć. Nic zresztą dziwnego, na dzień dzisiejszy ma ledwo ponad 50 000 wyświetleń, przez co można się domyślić, iż maszyna marketingowa Sony jeszcze odpowiednio nie ruszyła. Trailer możecie obejrzeć poniżej.

The Dark Tower to seria 8 książek napisanych przez Stephena Kinga. Streszczenie ich przy pomocy dwugodzinnego filmu graniczyłoby z cudem, stąd też film jest niczym innym jak sequelem tychże powieści. Oprócz tego ukazać ma się stosowny serial, będący zapewne prequelem do produkcji, która ma się ukazać już 4 sierpnia. Tak, The Dark Tower ma mieć swoją premierę na początku w środku lata. Według serwisu Filmweb, tytuł ten pojawi się w naszych rodzimych kinach 11 sierpnia.

Choć samej powieści nie czytałem, to produkcja zapowiada się całkiem ciekawie. Trzeba jednak przyznać, że na dzień dzisiejszy The Dark Tower prezentuje się jako typowy film akcji z ciekawą otoczką oraz klimatem… i Matthew McConaughey w roli głównego złego. Obstawiam, że nie będzie to ambitne kino, ale nie mniej jednak na seans raczej się wybiorę. A Wy?

źródło: theverge.com | zdjęcie: klatka z traileru