WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Tak wygląda pokój wypełniony zadowolonymi naukowcami Blue Origin

Każdy ma swój sposób na zły humor. Można się pośmiać z kabaretów, albo ze śmiesznych kotów w internecie czy innych, zabawnych wpadek. Najlepiej jednak cieszyć się razem z kimś, chociażby z jego osobistego sukcesu. Ten filmik emanuje pozytywną energią, bowiem cieszy się w nim 400 osób z rzeczy dość – można by pomyśleć – prostej, bo z lądowania rakiety.

Te „proste” lądowanie to naprawdę ogromne osiągnięcie dla Blue Origin i jego zespołu naukowców. Udało się im nie tylko wystrzelić rakietę w kosmos, ale też po powrocie na Ziemię wylądowała ona w pozycji pionowej. Pionowe lądowanie rakiet to coś, co zwykle widzimy w kreskówkach, ale jest to rzecz trudna do zrealizowania, ale za to niezwykle przydatna. Pozwala ona użyć na nowo tych samych komponentów, co zaoszczędza sporo środków przy tworzeniu kolejnych konstrukcji. Póki co taka rzecz udała się SpaceX i ich rakiecie Grasshopper.

Mniejsza jednak o to. Po prostu spójrzcie na ekscytację wylewającą się z filmiku, żeby zrozumieć, że jest to ogromne osiągnięcie. Jeśli to nie jest w stanie Was pocieszyć, cóż… wrzućcie swoje lodowate serca do ogromnego pieca, albo wymieńcie je na nowe.

[źródło i zdjęcie: popularmechanics.com]