WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak wygląda popularność poszczególnych wersji Androida?

Google opublikowało rozkład popularności swojego systemu na różnych telefonach. Dane zostały zgromadzone w ciągu 7 dniu, ostatnie z nich pochodzą z 5 czerwca. Dotyczą one tylko smartfonów, które w tym czasie odwiedziły sklep Play.

Największym sukcesem jest wzrost popularności Nougat 7.0, który wyniósł 2,3 punkta procentowego. Jednakże czy to jest rzeczywiście sukces? System został wydany 10 miesięcy temu a jego popularność ciągle jest stosunkowo niska. Jeszcze gorzej jest z wersją 7.1. Po 7 miesiącach od premiery posiada go zaledwie 0,6% wszystkich smartfonów z systemem Android.

Pierwszy spadek zanotował system Marshmallow. Wynosił on zaledwie 0.1 punkta procentowego, jednakże od teraz jego popularność powinna ciągle maleć. Większy spadek zanotował także Lollipop – o 0,5 punkta procentowego. Jest to też pierwszy raz, kiedy Marshmallow wyprzedził tą drugą wersję.

Popularność reszty stale spada. Jest to spodziewane, bowiem ludzie kupują coraz to nowsze smartfony a także producenci zaczynają przykładać większą wagę do regularnych aktualizacji. Na starsze systemy zaczyna brakować aplikacji, co także zmusza użytkowników do zmiany telefonów.

Źródło: https://www.neowin.net/, https://developer.android.com/about/dashboards/index.html