WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tak wygląda prototypowa wersja Project Ara – anulowanego telefonu modularnego od Google

Redakcja Phandroid jakimś cudem dobrała się do jednej z prototypowych wersji Project Ara, która trafiła do niektórych deweloperów. Mowa tu o nowszej edycji tego telefonu, którą Google pokazywało jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku. Dzięki zebranym przez redakcję informacjom, możemy dowiedzieć się kilku rzeczy o designie czy specyfikacjach Project Ara.

Model smartfonu, który doszedł do Phandroid, został oznaczony numerkiem A8A01 i jak już wspomniałem wcześniej, jest wersją jeszcze z tego roku. Z informacji dostarczonych przez redakcję dowiadujemy się, że cały wewnętrzny szkielet Project Ara został wykonany z metalu, poza dwiema plastikowymi wstawkami z przodu zawierającymi przednią kamerkę oraz głośnik (widoczne na zdjęciach). Szkielet ten zawiera również wszystkie niewymienne komponenty, takie jak procesor czy pamięć RAM. Plastikowe moduły znajdujące się na tylnej części, wykonane zostały z miękkiego w dotyku plastiku i są one utrzymywane w miejscu przez bardzo silne elektromagnesy. Serwis Phandroid dostrzegł również, że wymiary urządzenia są bliźniaczo podobne do HTC Desire Eye, choć Project Ara ma 12,5 mm grubości.

Specyfikacja techniczna prototypu urządzenia porzuconego przez Google wygląda tak:

  • 5.46-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p
  • Procesor Snapdragon 810
  • 3GB RAM
  • Przednia kamera o rozdzielczości 5 megapikseli i tylna 21 megapikseli
  • Bateria o pojemności 3,450 mAh
  • USB typu C
  • Android 7.0

Redakcja Phandroid zamierza wypuścić wkrótce bardziej obszerny artykuł z odpowiedzią na masę pytań użytkowników serwisu. Stamtąd dowiemy się jeszcze więcej o porzuconym Project Ara. Tymczasem odsyłam do podanego poniżej źródła, gdzie zobaczycie więcej fotografii prototypu.

źródło i zdjęcia: phandroid.com