WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Wykorzystanie druku 3D w przemyśle samochodowym już niedługo będzie możliwe dzięki współpracy Peugeot z Divergent 3D

Samochody elektryczne podczas eksploatacji są bardziej ekologiczne, jednak sposób ich wytwarzania powoduje większą emisję szkodliwych substancji, niż ma to miejsce w przypadku produkcji samochodów z silnikami spalinowymi. Grupa Divergent 3D próbuje zrewolucjonizować sposób, w jaki samochody są wytwarzane, wykorzystując do tego technologię 3D. Firma Peugeot jest już gotowa na wprowadzenie tych zmian w swoich fabrykach.

Wykorzystanie druku 3D przy produkcji samochodów niesie ze sobą wiele korzyści jak, chociażby znaczne zmniejszenie masy samochodu – nawet o połowę w wypadku standardowego pojazdu pięcioosobowego. Pozwala też na redukcję ilości wykorzystywanych części o 75%, a co za tym idzie, również ograniczenie nakładów inwestycyjnych. Połączenia spawane można zastąpić strukturami modułowymi, zbudowanymi z wydrukowanych na drukarce 3D węzłów. Otrzymamy zatem samochody, które będą lżejsze, bardziej ekonomiczne i bezpieczniejsze dla środowiska.

Zanim technologia od Divergent 3D stanie się powszechna, musi minąć jeszcze trochę czasu. Obecnie ogromne sumy zainwestowane są w konwencjonalne narzędzia obróbcze. Dzięki jej wykorzystaniu produkcja samochodów elektrycznych będzie znacznie bardziej przyjazna dla środowiska.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/cool-tech/3d-printed-cars-peugeot/