Wiemy, że AMD pracuje nad najnowszymi APU do laptopów. Nowe konstrukcje muszą być świetne aby przełamać bezsprzeczną dominację Intela na tym rynku. W nowych notebookach nie ma bowiem od dłuższego czasu zastosowanych konstrukcji od AMD. W szczególności dotyczy to ultrabooków, dlatego 2500U tak bardzo ekscytuje wiele osób.

Jak już wspomniałem, testy dotyczą czterordzeniowego i ośmiowątkowego procesora AMD Ryzen 5 2500U. Oznacza to, że firma pracuje jeszcze nad Ryzen 7, ale o nich za wiele nie wiadomo. AMD twierdzi też, że seria Ryzen Mobile zapewni do 50% lepszą wydajność procesora oraz do 40% lepszą wydajność grafiki przy połowie zużywanej mocy. Patrząc na wyniki z przecieków, firmie udało się spełnić obietnice.

W Geekbench 4 uzyskał on 9723 punkty w teście wielowątkowym oraz 3625 punktów w jednym wątku. Dla porównania najszybsze APU do tej pory od AMD, Bristol Ridge A12 9800B, uzyskało blisko połowę punktów w wielu wątkach oraz o ponad 1200 punktów mniej w jednym wątku. Wyniki przewyższają nawet to, co AMD zapowiadało do tej pory.

Źródło: http://wccftech.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej