WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak wypada AMD Vega 10 w 3DMark?

W ciągu najbliższych kilku tygodni powinna odbyć się premiera AMD Vega. Nowe grafiki mają oznaczać powrót firmy do walki o miano posiadania najwydajniejszej jednostki. Do tej pory widzieliśmy już kilka przecieków na ten temat, jednakże dopiero teraz otrzymaliśmy screen z programu 3DMark.

Wynik dotyczy karty Vega 10. Posiada ona 4096 procesorów strumieniowych oraz 8 GB pamięci RAM pracującej z częstotliwością 700 MHz. Prędkość zegara wynosiła 1200 MHz. W porównaniu do RX 500 te wartości nie są ogromne, ale należy pamiętać że to będzie nowa architektura.

Vega 10 zdobyła 17801 punktów GPU. Plasuje to kartę pomiędzy R9 Fury X a GTX 1070 i na równi z Titan X Maxwell. ID urządzenia to 687F:C1 co może przydać się do porównania z przyszłymi wyciekami.

Wydajność jest szczerze mówiąc rozczarowująca. Jednakże należy pamiętać, że to niekoniecznie będzie najszybsza Vega. Posiada ona niskie zegary więc może jest to najsłabsza karta z serii? Gdyby podbić zegary o 20-30% to spokojnie grafika mogła by rywalizować z GTX 1080 więc może także taką wersję otrzymamy?

Źródło: https://www.eteknix.com/