WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak wypada AMD Vega w 3DMark 11?

Zgodnie z przewidywaniami, im bliżej do premiery AMD Vega tym więcej informacji o nim otrzymujemy. Tym razem do sieci wyciekły benchmarki wykonane w programie 3DMark 11, które są dostępne pod ID: 687F:C1. Jest to identyfikator, który od dawna przypisywany jest właśnie kartom Vega.

Przetestowana karta to referencyjny model, który ma walczyć na rynku z GTX 1080. Vega pracuje z częstotliwością rdzenia równą 1630 MHz oraz pamięci HBM2 równą 945 MHz. Niektóre z poprzednich wyników pokazywały rezultat równy 27890 punktów. Okazuje się, że AMD musiało mocno poprawić wydajność karty, bowiem teraz jest to rezultat równy 31873 pkt. Jest to tylko ocena grafiki, która jest niezależna od oceny procesora. Czyli to, jaki procesor został wykorzystany do testów, nie ma znaczenia.

Wyniki pochodzą z serwisu Videocartz.com. Program 3DMark może także przewidzieć wyniki dla podkręconej jednostki. Okazuje się, że wersja nie podkręcona jest trochę ponad 1070 po mocnym OC, natomiast wersja podkręcona powinna być na poziomie nie podkręconej 1080. Należy też pamiętać, że są to wyniki z benchmarku, w grach może być różnie.

Źródło: https://www.eteknix.com/, https://videocardz.com/