WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyprodukowanie skórzanej obudowy do LG G4 trwa 12 tygodni

Jeśli myślicie, że większość smartfonów robi się dziś za 50$ i to w dodatku w niecałe 3 godziny, to jesteście w wielkim błędzie. LG udowadnia, że tworzenie telefonów to sztuka trwająca aż dwanaście tygodni!

Pisaliśmy już jakiś czas temu, że LG G4 będzie miało skórzane, tylne obudowy dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Nie wiedzieliśmy jednak, że ich proces produkcyjny trwa tak długo, bo aż 12 tygodni. Widać, że LG dba po prostu o detale. Ich skóra posiada pory o wielkości 0.001 milimetra i ma komfortowo leżeć w ręce, nawet po dłuższym użytkowaniu. Tylna klapa telefonu ma widoczne szwy, które powstrzymują skórę przed rozplątaniem. Koncern korzysta też ze specjalnych technik post-processingu, które uodparniają materiał na wilgoć czy ciepło. Widać, że Koreańczycy dbają o detale, bo proces produkcyjny tylnej obudowy do innych smartfonów trwa 4 dni.

LG zamierza pokazać światu swoje nowe dzieło już 28 kwietnia, zaś 29 kwietnia telefon powinien trafić do sprzedaży w Południowej Korei. Cena będzie wynosiła 825$, czyli lekko ponad 3050 zł przy obecnym kursie dolara. To sporo pieniędzy, ale wygląda na to, że będzie warto.

źródło: digitaltrends.com