WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyprzedaż Steam w polskim stylu

Co okazało się największym zaskoczeniem w tym miesiącu? Jeśli myślicie o recenzenckiej walce z powodu Elexa, to grubo się mylicie. Okazało się, że Gabe Newell (właściciel mało znanej platformy Steam <- ironia alert!) znalazł się na liście stu najbogatszych Amerykanów… i to przed nadchodzącymi wyprzedażami!

5.5 miliarda dolarów w kieszeni Newella

Złośliwi twierdzą, że nagły skok majętności szefa Valve jest związany z trzecią odsłoną Half Life, która została w domniemaniu sprzedana Reptilianinom za grube miliony. Tego oczywiście nie jestem w stanie potwierdzić, ale ta teoria wydaje się całkiem prawdopodobna, bo jak inaczej wytłumaczycie plany wprowadzenia naszych własnych, polskich i wspaniałych PLNów na największą platformę cyfrowej dystrybucji gier? Ktoś „z góry” musiał maczać w tym swoje paluchy.

Informacje o tej niespodziewanej i korzystnej dla nas nowości z pewnością dotarły do Was kawał czasu temu, dlatego od razu przejdę do sedna. Na Reddicie ponownie wyszły na jaw dokładne daty planowanych wyprzedaży na Steamie, a o poziomie ich wiarygodności zaświadczyła Laura Kate Dale z serwisu Kotaku, która pociągnęła za odpowiednie sznurki i dostała potwierdzenie wprost od developerów.

Hallowen Sale

Pierwsza wyprzedaż rozpocznie się już za moment, dlatego dobrym pomysłem będzie zablokowanie konta bankowego w dniach od 26 października do 1 listopada. Wiecie, ostrożności nigdy za wiele, a po takiej ilości premier tego miesiąca trzeba mieć się na baczności. Przed tym wydarzeniem radzę zaopatrzyć się w kilka kilogramów smakołyków, ponieważ motywem wyprzedaży jest Halloween. Na szczęście w Polsce nie uświadczycie dzieci biegających w prześcieradłach od drzwi do drzwi w poszukiwaniu cukierków, dlatego zakupionymi słodyczami zajmiecie się w pojedynkę, a Wasze łakomstwo wytłumaczycie nietrafionym przygotowaniem do tradycji zza oceanu. Polecam – sam tak robię.

Autumn Sale

Jednak to dopiero za miesiąc doczekamy się czegoś wielkiego, ponieważ w dniach od 22 do 28 listopada odbędzie się pierwsza wyprzedaż, podczas której przypomnimy sobie słowa Mikołaja Reja. Już w XVI wieku zapisał się na kartach historii słowami: „A niechaj Europejskie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoją walutę mają”. Wprawdzie w tamtych czasach wielu nie wiedziało, co dokładnie miał na myśli, ale wygląda na to, że przewidział przyszłość. Z informacji krążących ostatnio w sieci wynika, że to właśnie Autumn Sale będzie pierwszą wyprzedażą z naszymi wspaniałymi złotówkami (oby kurs był korzystny!).

Winter Sale

W razie braku pomysłu na prezent pod choinkę możemy w każdej chwili zaufać firmie Newella, która nawet wtedy poda nam pomocną dłoń, ponieważ to właśnie od 21 grudnia do 4 stycznia 2018 roku będzie trwała ostatnia ujawniona wyprzedaż Steam Winter Sale. Wprawdzie karteczka z kodem aktywacyjnym nie będzie robiła wrażenia pod przyozdobioną jodłą, ale wystarczy kilka większych pudeł i odrobina papieru ozdobnego, aby uatrakcyjnić nasz podarunek.

[źródło: reddit.com, kotaku.co.uk,]