WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wysoka kara od Rockstara dla serwisu growego

Kara od Rockstara może delikatnie wpłynąć na branżę grową. Twórcy Red Dead Redemption 2 ukarali pewien serwis growy.

Recenzenci gier już teraz muszą przestrzegać tzw. embarga. Jest to zakaz publikowania danych informacji przed wyznaczoną przez wydawcę datą. Czasem jest to zwykła prośba o przestrzeganie godziny publikacji, którą wielu się nie przejmuje. Może też to być dokładnie spisany dokument z zasadami, za których złamanie grozi surowa kara. Opublikowanie np. recenzji przed danym dniem może wiązać się z zapłaceniem tysięcy lub milionów złotych grzywny.

W lutym 2018 roku serwis Trusted Reviews opublikował poufne informacje pochodzące z korporacyjnego dokumentu. Zawierały one między innymi szczegóły na temat Red Dead Online, takie jak np. obecność trybu battle royale. Zdawać by się mogło, że w Rockstar doszło do wycieku informacji i serwis postanowił podzielić się z nimi ze światem. Koniec sprawy? Nie tym razem. Informacje, z których skorzystano, zostały zdobyte w nielegalny sposób. Rockstar podjęło odpowiednie kroki i sprawiło, że Trusted Reviews (a raczej jego wydawca, TI Media) musieli wpłacić milion funtów na cele charytatywne.

Obie firmy są zadowolone z takiego rozwiązania sprawy. Trusted Reviews przeprosiło za wykorzystanie tej informacji, a Rockstar cieszy się z pieniędzy przekazanych na cele charytatywne. Co jednak oznacza to wszystko dla dziennikarstwa growego? Wszyscy będą się teraz dwa razy zastanawiać, zanim opublikują jakąkolwiek nową informację o przyszłych grach Rockstar Games.

Czytaj też: Przeprosiny i zapowiedź kolejnych bugów w Fallout 76

Źródło: mcvuk.com