W dniach 8 – 10 września br. odbędzie się jubileuszowa, piąta już edycja Porsche Parade. Tym razem uczestnicy przejazdu skierują się w stronę gór, podążając za hasłem tegorocznej parady: „V Edycja –Szczyt Emocji”.

Poza „wielką turystyką” – podróżą malowniczymi trasami środkowej i południowej Polski – ponad 100 dwuosobowych załóg w sportowych maszynach z Zuffenhausen odwiedzi tor wyścigowy Porsche Driving Experience Silesia Ring. Całość trasy prowadzi przez: Łódź – Olsztyn k/Częstochowy – Katowice – tor Porsche Driving Experience Silesia Ring – Zamek Książ – Szklarska Poręba.

Porsche Parade 2017 startuje w piątek 8 września z łódzkiej Manufaktury, gdzie pomiędzy 10:00 a 12:00 w jednym miejscu będzie można podziwiać ponad 100 samochodów Porsche. Później uczestnicy parady udadzą się na południe, do Olsztyna w okolicach Częstochowy, gdzie będą mieli okazję zobaczyć ruiny wzniesionego ponad 700 lat temu zamku królewskiego. Finalnym przystankiem pierwszego dnia podróży będzie wystawa sportowych maszyn pod kultowym katowickim Spodkiem, trwająca od godziny 17:30 do 19:00.

Drugiego dnia ponad stu kierowców wraz z pilotami wyruszy w stronę Kamienia Śląskiego, gdzie przetestuje swoje samochody na najnowocześniejszym obiekcie wyścigowym w Polsce – torze Silesia Ring, który przez kilkanaście dni sierpnia i września br. zamienia się w Porsche Driving Experience. Po zmaganiach na torze uczestnicy udadzą się do Wałbrzycha, by tam około godziny 18:00 odwiedzić Zamek Książ. Ostatnim etapem podróży w duchu gran turismo jest wyjątkowo kręta, malownicza trasa prowadząca do Szklarskiej Poręby, gdzie znajdzie się meta tegorocznej, jubileuszowej parady.

Partnerem Porsche Parade 2017 jest Michelin – producent opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych. Michelin przy okazji tego wydarzenia prezentuje swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach – Michelin Pilot Sport 4S, która przeznaczona jest do samochodów o dużej mocy. W oponie Michelin Pilot Sport 4S wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne stworzone na potrzeby sportów motorowych oraz testowane m. in. w 24h Le Mans, WRC oraz Formule E.

Gdzie można zobaczyć Porsche Parade 2017?

  • 8 września (piątek), 10:00 – 12:00 – Manufaktura, Łódź
  • 8 września (piątek), 17:30 – 19:00 – Spodek, Katowice
  • 9 września (sobota), około 18:00 – Zamek Książ, Wałbrzych

Źródło: materiały prasowe.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej