WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Wysyłamy balon stratosferyczny na wysokość 30 000 metrów w projekcie Wysokie Loty!

Serwisy crowdfundingowe to doskonały sposób na wsparcie realizacji odważnych, a czasem mogących przynieść powszechne korzyści projektów. W serwisach finansowania społecznościowego, takich jak PolakPortafi.pl pojawia się mnóstwo inicjatyw, spośród których jedynie część ma szansę na sukces. Wierzymy, że jednym z nich są „Wysokie Loty„, nad którymi objęliśmy patronat.

Wysokie Loty gondola

Wysokie Loty to projekt dwójki młodych pasjonatów nowych technologii, elektroniki, informatyki i – chciałoby się rzec – wszystkiego, co nieznane. Rok temu w Zespole Szkół w Legionowie udało się zrealizować projekt „I believe we can fly”. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami obserwowali, jak z płyty przyszkolnego boiska startuje balon stratosferyczny, który osiągnął pułap 20 000 metrów, pokonał blisko 104 kilometry i przebywał w powietrzu około 2 godziny. Niektóre czujniki pracowały do końca, inne zaś zawiodły, ale pomyślna realizacja projektu zachęciła młodych ludzi do dalszych prób i stała się inspiracją dla „Wysokich Lotów”.

 

W ramach projektu „Wysokie Loty” młodzi wynalazcy zamierzają wysłać balon wyżej, bo aż na wysokość 30 000 metrów oraz zebrać więcej materiału niż przed rokiem. W tym celu pozyskali kilku sponsorów, zarówno instytucjonalnych, jak i prywatnych, skompletowali tonę sprzętu – kamer, czujników – i wykonali kawał dobrej roboty inżynieryjnej i informatycznej. Niestety, bez naszej pomocy to wszystko może nie wystarczyć, gdyż chłopakom ciągle brakuje środków, by zamknąć pracę i w czerwcu wysłać swój balon na podbój stratosfery.

Wysokie Loty

Cenicie sobie pomysłowość młodych ludzi i uważacie, że co jak co, ale takiego potencjału i ciekawości świata w tym pięknym kraju marnować nie można? Uważamy podobnie! Zachęcamy więc do odwiedzenia strony projektu pod tym linkiem, poczytanie o chłopakach i zapoznanie się z ich dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość. Kiedy zaś już przeczytacie i uznacie, że dobrze byłoby ich wesprzeć… Zróbcie to!

Kto wie, może pobudzone drobnymi sukcesami ambicje i ciekawość świata zaowocują w przyszłości wynalazkami, z których wszyscy będziemy powszechnie korzystać? Historia zna wiele takich przypadków, zatem przyczyńmy się do sukcesów dwójki młodych ludzi i oczekujmy od nich kolejnych coraz to nowych eksperymentów i coraz to nowych wynalazków.

Zbiórka potrwa do 17 maja bieżącego roku, a finał projektu ma mieć miejsce 4 czerwca. Życzymy powodzenia, trzymamy kciuki i zachęcamy do odwiedzin strony projektu „Wysokie Loty” na PolakPortafi.pl.