WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyszukiwarka Google z nowym sposobem wyświetlania informacji

Google nawiązało właśnie współpracę z informacyjnymi organizacjami, aby odnaleźć sposób na ulepszenie wyglądu informacji w swojej wyszukiwarce. Celem tego jest podanie „na tacy” wszystkich najważniejszy informacji, których ktoś będzie poszukiwał.

Efektem pracy 30 topowych dziennikarzy było nic innego, jak stworzenie mechanizmu, z którego każda strona informacyjna będzie mogła skorzystać. Polega on na czymś tak prostym, jak tabelka, w której będą ukazywane aktualnie wyszukiwane dane na jakiś temat. Trudno określić, czy będzie to wymagało ręcznego uzupełniania przez autora, czy może sztuczna inteligencja zajmie się tą sprawą. Obstawiam oczywiście to drugie. Poniżej znajdziecie przykład, jaki zaserwował nam jeden z biorących udział w projekcie serwisów, a dokładnie ProPublica:

Widoczna na pierwszy rzut oka tabelka po prawej jest niczym innym, jak skompresowanymi i podanymi w najprostszy sposób danymi, na jakie zapotrzebowanie wskazuje wyszukiwana fraza. Dzięki temu nie trzeba będzie już się przekopywać przez ścianę tekstu, aby trafić na interesujące nas informacje. Jednak do oficjalnej premiery tego ulepszenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Ile? Nie wiadomo, ale wydaje mi się, że na takie ulepszenie najpopularniejszej wyszukiwarki zdecydowanie warto.

Context Aware Access – Google walczy o najwyższe bezpieczeństwo

Źródło: Neowin
Zdjęcia: Neowin