WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

X399 MEG Creation – cudo pod Threadrippera od MSI

Takich pokazów nie mogło zabraknąć na tegorocznych targach Computex. Segment HEDT wymaga bowiem nie tylko najwyższej wydajności, ale również ciekawego designu, co potwierdziło MSI swoją płytą X399 MEG Creation.

Tak… jest to płyta główna współpracująca wyłącznie z procesorami AMD Threadripper, co w obecnej sytuacji jest nie tyle dziwne, ile bezsensowne. Tak się składa, że jeszcze w tym roku oczekujemy premiery drugiej generacji Threadripperów. Albo więc MSI spóźniło się o kilka miesięcy, albo otrzymaliśmy właśnie (pośrednio, ale zawsze!) wiadomość o braku nowego rodzaju chipsetów.  Odstawmy jednak takie dywagacje na bok i zajmijmy się głównym bohaterem tego newsa, czyli X399 MEG Creation.

Krótko mówiąc, istne arcydzieło, które wnosi do oferty MSI odrobinę świeżości, rozpoczynając jednocześnie zupełnie nową rodzinę „Meg Creation„. W oczy rzucają się oczywiście masywne osłony chłodzenia chipsetu, sekcji zasilania procesora oraz panelu tylnego, ale to skrywane przez nie elementy robią największe wrażenie. Mowa o 19-fazowej sekcji zasilania czerpiącej moc z dwóch 8-pinowych złączy EPS, 10 złączach PWM dla wentylatorów, siedmiu slotach M.2, czterech złączach PCIe 3.0 x16 oraz ośmiu bankach pamięci DDR4. Cena? Jeszcze jej nie znamy, ale zapowiada się na kwotę przewyższającą cenę najtańszego Threadrippera.

Źródło: TechPowerUp