WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Xbox otrzyma wsparcie Dolby Vision oraz nowe awatary

Nadchodzi wsparcie Dolby Vision dla Xboksa. Pojawią się również nowe awatary, z możliwością ich głębokiej personalizacji.

Pojawiła się nowa aktualizacja dla insiderów programu Xbox. Nowe funkcje ulepszają możliwości konsoli i dodają rozbudowaną modyfikację awatarów. Czym jest Dolby Vision? W dużym uproszczeniu to kolejny standard dla HDR. Rodzi to pewien problem dotyczący tego, czy powinniśmy wybierać telewizor z technologią HDR10, czy Dolby Vision, lecz na ten moment skupmy się na konsoli. Okazuje się, że Xbox One będzie wkrótce gotowy do wykorzystywania formatu Dolby Vision. Microsoft wciąż pracuje nad tą funkcją, jednak w najbliższym czasie wszystko już będzie gotowe.

A co z awatarami? W Sklepie Xboksa pojawi się nowa sekcja nazwana Xbox Avatar Store. Umożliwi ona wypróbowanie nowych strojów i akcesoriów dla postaci. Tutaj prace potrwają jeszcze przez dłuższy czas, ale już teraz insajderzy mogą testować wprowadzone modyfikacje. Sklep z dodatkami ma się stale rozbudowywać, a w przyszłości Microsoft zamierza wprowadzać coraz to nowsze funkcje dla naszych postaci.

LG zapowiada aktualizację do telewizorów z formatem dźwięku DOLBY TrueHD

Źródło: mspoweruser.com