Założyciel Xiaomi Inc., Lei Jun, podczas ostatniej konferencji prasowej wypowiedział się na temat planów sprzedaży produktów ze sztuczną inteligencją.

Na łamach konferencji prasowej szef Xiaomi, Lei Jun, wypowiedział się o głównych celach firmy na przyszłość, do których należy właśnie przyspieszenie rozwoju sztucznej inteligencji czy uruchomienie sprzedaży na innych rynkach niż ten chiński. Skupimy się jednak na pierwszym podpunkcie jego wypowiedzi, choć i drugi z całą pewnością nas cieszy. AI ciągle wydaje się nam technologią rodem z science-fiction, ale powoli zaczynamy zauważać, że korzystamy z jej podstawowych wersji już na co dzień.

Z racji tego, że Xiaomi chce konkurować z Google czy Amazonem, dysponującymi sztuczną inteligencją pod postacią kolejno Google Assistant i Alexy, Chińczycy mogą zaatakować rynek ze swoim AI wcześniej niż wszyscy się spodziewali. Aby przyśpieszyć proces rozwoju technologii tego typu, Xiaomi zdecydowało się „doładować” ich zespół badaczy 50% większymi środkami, cobyśmy mogli ujrzeć telefony tej firmy z elementami AI już w bardzo bliskiej przyszłości.

Zdaniem Lei Juna, pecety zostaną również zastąpione przez smartfony w ciągu maksymalnie najbliższych pięciu lat, a sztuczna inteligencja stanie się pospolitą i użyteczną technologią. Brzmi groźnie, ale czy rzeczywiście będzie to miało miejsce i jaki udział weźmie w tym Xiaomi?

źródło: gizchina.com | zdjęcie: igyaan.in

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej