Chiński producent sprzętu elektronicznego Xiaomi ma powody do zadowolenia – udało się im sprzedać 23 miliony smartfonów w 3 miesiące.

Może i Xiaomi miało problemy w roku 2016, ale ten bieżący jest dla nich znacznie bardziej udany. Według ostatniego raportu kwartalnego, firmie udało się sprzedać 23 miliony telefonów na całym świecie. Według CEO Xiaomi, Leia Jun, liczba ta jest o 70% większa niż w poprzednim kwartale i ten sukces przypisuje się pracy działu Badań i Rozwoju, w który Xiaomi mocno inwestowało w ostatnich dwóch latach.

Szczególny sukces Xiaomi osiągnęło w Indiach, notując tam 328% wzrost w sprzedaży, a Redmi Note 4 stał się tam najczęściej sprzedawanym telefonem w historii. Poskutkowało to nawet tym, że w Bengaluru dwa miesiące temu otworzono pierwsze Mi Home.

Lei Jun jest przekonany, że po ciężkim roku 2016 Xiaomi czeka teraz tylko pozytywna przyszłość. Chińczycy mierzą naprawdę wysoko w najbliższych miesiącach, marząco o osiągnięciu przychodów na poziomie 14,7 miliarda dolarów za rok 2017, snując już marzenia o 100 milionów sprzedanych telefonów w roku 2018.

źródło: gizchina.com | zdjęcie: xiaomidevice.com