WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Xiaomi w swoim stylu wypuszcza czterokrotnie tańszą konkurencję Amazon Echo

Inteligentne głośniki powoli stają się znakiem naszych czasów i niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest Amazon ze swoim Echo. Nic więc dziwnego, że chiński producent sprzętu elektronicznego Xiaomi, też postanowił włączyć się do tego rynku.

W ostatnich dniach do firm, które zapowiedziały swój udział w rynku inteligentnych głośników, dołączyło Apple, ale wygląda na to, że na Amerykanach lista ta nie zamierza się skończyć. Xiaomi ogłosiło bowiem nadejście swojego głośnika Mi AI, za pomocą którego firma ta planuje wojować z resztą stawki na rynku chińskim. Będzie to bardzo zacięta walka, spoglądając przez pryzmat bardzo istotnego czynnika: ceny. HomePod Apple ma kosztować około 350 dolarów, koszt Amazon Echo to około 140 dolarów, zaś Xiaomi Mi AI ma być warte 45 dolarów, czyli znacznie, znacznie mniej.

Jeśli chodzi o cenę, najbliżej Mi AI będzie znajdował się Echo Dot, czyli mniejsza wersja Amazon Echo, ale wątpliwe jest, że będą one porównywalne pod kątem funkcjonalności. Na papierze, Mi AI ma dysponować tymi samymi bajerami co pełnoprawne Echo, takie jak wsparcie dla aplikacji od osób trzecim czy funkcjonalność smart home, co za tę kwotę wydaje się rozbojem w biały dzień. Kluczowe będzie jednak programowanie i w związku z tym nie ma nic dziwnego w tym, że na początek Mi AI będzie dostępne tylko na rynku chińskim (już w sierpniu, dla beneficjentów programu beta testowania). Czy Xiaomi Mi AI kiedykolwiek pojawi się poza Chinami – zależy to prawdopodobnie od sukcesu wersji na rynek azjatycki.

źródło: techspot.com | zdjęcie: fonearena.com