WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

YouNow – Szał wśród nastolatków, koszmar rodziców

Developerzy aplikacji mobilnych co trochę zaskakują nowymi pomysłami. Pomysłami, które wywołują często mieszane uczucia. Tak jest właśnie w przypadku aplikacji YouNow, która szturmem zdobywa rynek mobilny przede wszystkim wśród nastolatków.

maxresdefault

Sam serwis uruchomiony został około 4 lat temu, jednak obecnie przeżywa rozkwit dzięki aplikacji na smartfony. Każdego dnia odbywa się ponad 150 tysięcy prezentacji przy widowni sięgającej ponad 4 miliony.

Właściciele YouNow płacą ludziom broadcastującym swoje filmy w zależności od tego, jak dobrze współgrają one z publicznością. W przypadku, gdy fani są zadowoleni dają wyświetlającym napiwki okazując swoją wdzięczność. Przekazywane pieniądze dzielone są pomiędzy broadcasterów oraz właścicieli serwisu.

younow-5.2.2-5_568x320

 

W celu rozpoczęcia przygody z YouNow wystarczy posiadać kamerę oraz odwagę w prezentowaniu siebie. W chwili obecnej istnieje bardzo duże grono ludzi związanych z tzw live streamingiem, a jednym z najbardziej popularnych odmian jest tzw SleepingSquad

Najgorszym koszmarem rodziców w przypadku tej aplikacji jest fakt, iż oglądający bardzo często wywierają ogromną presję na młodszych użytkowników, prezentujących siebie poprzez program, prosząc o wykonywanie swoich poleceń, które nie zawsze zgodne są z ogólnie przyjętą etyką. Wszystkie te namowy popierane są oczywiście chęcią uiszczenia dodatkowych napiwków po wykonaniu danych zadań.

W związku z tym, że aplikacja posiada bardzo wielu użytkowników niepełnoletnich jest to istny raj dla przeróżnej maści osobników posiadających spaczoną psychikę.

YouNow-Screenshot-Nina