WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Na Youtube pojawią się płatne subskrypcje

Google potwierdza to, o czym mówiło się już od kilku lat. Pojawi się możliwość płatnego subskrybowania kanałów w serwisie Youtube.

Usługa pozwoli na korzystanie z wybranych kanałów bez reklam, a abonament ma mieć wymiar miesięczny. Do wykupienia ma być również opcja zapewniająca dostęp do wszystkich filmów, będzie ona oczywiście odpowiednio droższa.

Autorzy mają otrzymywać 55% zysków z opłat (i tyle samo za wyświetlenia reklam). Jest to dość skomplikowane, bowiem zarobek będzie różny w zależności od czasu spędzonego na konkretnym kanale. Mówi się też o dodatkowej opcji, jaką ma być ekskluzywna zawartość, czyli wideo dostępne tylko dla subskrybujących. Ta ostatnia nie została jeszcze potwierdzona, lecz wydaje się dość prawdopodobna. W końcu samo wyłączenie wszelkich rozpraszaczy nie wydaje się niczym szczególnym w czasach sporej popularności AdBlocka.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal korzystać z serwisu Google za darmo. Opłaty pojawią się najprawdopodobniej piętnastego czerwca, do Polski trafią zapewne z opóźnieniem. Do tego czasu przekonamy się jak pomysł sprawdził się za oceanem.