WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Z okazji Halloween Epic Games zaszalało w Fortnite

Epic Games jest idealnym przykładem studia, które potrafi przyciągać uwagę graczy praktycznie każdą dużą aktualizacją do gry. Ich perełką jest oczywiście szalenie popularny Fortnite, którego powinniśmy raczej wspominać jako „Fortnite: Battle Royale”, bo tamtejszy tryb PVE dotyczący ratowania świata jest przecież jakąś pomyłką. 

Warto więc wspomnieć o tym, że twórcy nie porzucili nawet swojego pierworodne, choć znacznie mniej popularne dzieło w tym uniwersum. Z okazji Halloween Epic Games zaszalało w Fortnite i wzbogaciło nie tylko wspomniany płatny tryb, ale również ten darmowy, który poniekąd też otrzymał niewielki element PVE. W jego ramach fragmenty kostki (fani wiedzą jakiej) stworzą teraz „Kostkowych Potworów”, które są agresywne w stosunku do gracza. W grze pojawiło się aż pięć wariantów tych monstrów, które nagradzają gracza za każdym razem dodatkowymi punktami tarczy, a gdy przypisze im łut szczęścia, nawet wyposażeniem!

Ponadto w trybie Battle Royale pojawiła się kusza, czyli nowa broń wyspecjalizowana właśnie do zabijania potworów. Swoje trzy grosze dorzucił do aktualizacji Fortnitemares również dział odpowiedzialny za skórki. Ich Halloweenowe edycje może i przerażą wrogów tak, jak niespodziewany strzał z rakietnicy w plecy, ale przynajmniej wniosą odrobinę klimatu do rozgrywki. Ten uzupełniają kosmetyczne zmiany mapy oraz dodatek w postaci zwierzątek. Co tu dużo mówić, Epic Games zdecydowanie potrafi zachęcić do powrotu do Fortnite, którego z pewnością odwiedzę już wkrótce.


Czytaj też: Halloween w Fortnite Battle Royale!

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Epic Games