WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test płyty głównej Z490 Aorus Pro AX

Podsumowanie testu Z490 Aorus Pro AX

Z490 Aorus Pro AX kosztuje ok. 1419 zł. Jest to więc płyta Z490 średniej klasy, która mimo wszystko bez problemów poradziła sobie z 10900K. Procesor działał z taktowaniem 5,1 GHz i ani razu nie odnotowałem throttlingu. Oczywiście 12 faz zasilania może być za mało do mocnego OC, natomiast jeśli nie macie zamiaru podkręcać procesora to płyta spokojnie sobie poradzi.

Będzie ona też bardzo dobrym wyborem czy to do 10600K, czy do 10700K. Z490 Aorus Pro AX oferuje sporo różnych złączy oraz łączność WiFI. Dwa złącza PCI-E są wzmacniane, a dwa gniazda M.2 mają radiatory. Do płyty podłączycie też praktycznie co chcecie – producent nie zapomniał o złączach RGB, ARGB czy dla wszystkich rodzajów USB. Jest też sporo złączu 4 pin na wentylatory. Płyta nie oferuje jednak na tylnym panelu złącza Thunderbolt (choć można bez problemów dokupić kartę – złącza są na PCB) czy DisplayPort.

BIOS pozwala na łatwe podkręcanie, a dzięki trybowi Easy początkujący użytkownicy łatwo ustawią choćby profil XMP. Z490 Aorus Pro AX to bardzo udana płyta w miarę akceptowalnej cenie, która bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku nowych procesorów Intela. W związku z tym otrzymuje ona ode mnie dwa odznaczenia.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.

Spis treści:
WRÓĆ DO STRONY 1
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1