Zabawki edukacyjne w stylu EasyBake Oven pozwalają dzieciom na zdobycie pierwszych samodzielnych doświadczeń czy to kulinarnych czy innych będących podstawą pod przyszłe nabywanie umiejętności. W ten sposób dzieci uczą się samodzielności i nabierają chęci do rozwijających eksperymentów.

XYZprinting poszedł tą samą ścieżką, tworząc zabawkową drukarkę 3D, która pomoże w nabywania zespołu zdolności STEAM (science – nuaka, technology – technologia, engineering – inżynieria, art – sztuka, i math – matematyka). Tworzenie przez dzieci rzeczy na drukarce 3D, która wymaga jedynie minimalnego nadzoru osoby dorosłej, buduje zaufanie niezbędne, aby przejść do większych narzędzi i bardziej skomplikowanych projektów w przyszłości. W tym tygodniu firma wypuściła Da Vinci MiniMaker. Kompaktowa drukarka 3D może tworzyć obiekty wielkości 15 centymetrów w drugim czy trzecim wymiarze z nietoksycznego włókna. Jej koszt to 250 dolarów.
Rzecznik XYZ Ash Marin powiedział, że gadżet ten (najtańszy model firmy) sam się kalibruje. Oprogramowanie dostępne dla komputerów z systemem Windows, Mac i Linux pozwala użytkownikom przetestować różne orientacje dla obiektów, które zamierzają drukować, skalować i pokroić, a następnie obliczyć czas przed rozpoczęciem drukowania. Inne dostarczone oprogramowanie oferuje proste narzędzia CAD wraz ze zmniejszaniem liter i cyfr. Galeria online oferuje bezpłatnie 4500 projektów do pobrania. Bardziej skomplikowane projekty, które wymagają dodatkowych komponentów, takich jak silniki, będą sprzedawane w zestawach, w cenie podobnej do gier komputerowych.
Firma Marin powiedziała też, że przygotowuje się do wydania podręcznego skanera 3-D, opartego na technologii Intela – RealSense.
 Źródło: http://spectrum.ieee.org
Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!