Aby określić swoje stanowisko w tej sprawie bardziej jednoznacznie, Uber publicznie umieścił listę aktywności, jakich dopuścić musiałby się pasażer, aby zostać zbanowanym przez usługę. 

Jeżeli zostajemy poinformowani o tego rodzaju problematycznym zachowaniu, skontaktujemy się z Tobą, abyśmy mogli dokładniej je zbadać. Na czas dochodzenia, zależnie od natury niepokoju, jaki Twoje zachowanie wywołać, na Twoje konto może zostać nałożona blokada.

Oto lista pięciu rzeczy, za zrobienie których grozi Ci ban od Ubera:

5. Niszczenie mienia kierowcy lub innego pasażera

Ze szczególnym wyróżnieniem dla „świadomego rozsmarowania jedzenia lub rozlania napoju, palenia papierosów lub wymiotowania na skutek nadużycia alkoholu”.

4. Korzystanie z wulgarnego języka lub wykonywanie niewłaściwych gestów

Nie należy zadawać „nadmiernie osobistych pytań”, grozić komuś werbalnie lub czynić „komentarze lub gesty, które są agresywne, dyskryminujące, o zabarwieniu erotycznym lub pozbawionym szacunku”.

3. Kontaktowanie się z pasażerem lub kierowcą, gdy chęć do zawiązania przyjaźni jest jednostronna

Uber zakazuje również „pisania, dzwonienia lub osobistego nawiedzania kogoś po tym, gdy zakończyła się jazda”. No chyba, że coś między Wami zaiskrzyło.

2. Łamanie prawa podczas korzystania z Ubera

Nie, nie możesz poprosić swojego kierowcy o zaaranżowanie Ci drive-by podczas przewozu. Uber martwi się jednak nawet mniej ekstremalnymi przypadkami, takimi jak „otwieranie alkoholu podczas jazdy samochodem” czy „podróżowanie w grupach liczniejszych niż zezwala na to prawo/samochód”.

1. Stosunek seksualny w Uberze

Czy naprawdę trzeba ten punkt rozwijać?

Za złamanie któregokolwiek z powyższych punktów grozi zablokowanie dalszej możliwości korzystania z serwisu Uber, a także, w wielu przypadkach, również konsekwencje prawne.

źródło: gizmodo.com | zdjęcie: play.google.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej