Polska, na technologicznej mapie świata, zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Wśród miast, które są najbardziej znane pod względem nowych technologii i IT, należy wymienić Wrocław, Poznań, Kraków czy Warszawę. Jednakże ta lista ciągle się powiększa. Firma Transition Technologies otwiera właśnie swoje 11 biuro w Rzeszowie.

Największą dostępność powierzchni biurowej ma Warszawa i jest też ona najlepiej skomunikowanym miastem. Najwyższą jakość komunikacji miejskiej ma Trójmiasto a Łódź ma najlepszą współpracę z władzami. FIrmy przyciąga także ilość uczelni wyższych – w Warszawie jest ich 69, we Wrocławiu 27 a w Poznaniu i Krakowie po 21. Łukasz Wójcik, Dyrektor ds. Operacyjnych SSC w Tranistion Technologies, mówi:

W Polsce mamy ponad milion studentów, czyli ogromny potencjał, który może zasilić w przyszłości nasze przedsiębiorstwa. Kiedy zastanawiamy się, czy konkretne miejsce będzie dobrą lokalizacją na rozszerzenie tam swojej działalności, bierzemy pod uwagę dostępność potencjalnych pracowników, ale też obecność innych firm – zarówno konkurencyjnych, jak i potencjalnie korzystających z naszych usług. Rzeszów będzie już naszą 11 lokalizacją w Polsce i po wstępnych rekrutacjach wiemy jak wielu wartościowych pracowników możemy tam pozyskać, a potrzebni będą przecież programiści Java, Front-end, programiści baz danych czy Pythona. Szukamy też osób na stanowiska testerskie i chcemy także nawiązać współpracę z uczelniami.

Mapa technicznego potencjału miast pokrywa się z mapą usług IT. Największa liczba firm zdecydowała się na otwarcie swoich biur w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Łukasz Wójcik dodaje:

Potencjał dla naszej działalności znaleźliśmy także m.in. w  Białymstoku, Olsztynie, czy Kielcach i te miasta, choć na dalszych pozycjach, również są już uwzględniane w badaniach. W tych miejscach inwestycje dopiero się rozpoczynają, jednak cieszymy się, że możemy kontynuować tu swoją działalność jako jedni z nielicznych. Rozwój mniejszych miast, to w dłuższej perspektywie rozwój całej naszej gospodarki, a ta wizja jest zgodna z wizją Grupy Kapitałowej Transition Technologies.

Źródło: Materiały prasowe