WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zakończenie serialu Gry o Tron będzie różnić się od książkowego?

Fani serialu Gra o Tron z niecierpliwością oczekują finałowego sezonu, by dowiedzieć się jak cała historia się zakończy. Odcinki już dawno wyprzedziły książkowy pierwowzór, ale wydawałoby się, że cała opowieść zmierza do jednego, wspólnego punktu. Możliwe jednak, zakończenie serialu Gry o Tron będzie różnić się od książkowego, gdyż nawet George R. R. Martin nie wie, co HBO pokaże w 8 . sezonie.

Czytaj też: Powstaje scenariusz do filmu Gundam

No dobra, kto jak kto, ale George R. R. Martin powinien wiedzieć, jak zakończy się Gra o Tron. W końcu jest autorem Pieśni Lodu i Ognia, a to pierwowzór serialu. Wiemy oczywiście, że fabuły trochę po drodze się rozminęły, a akcja serii HBO już dawno wyprzedziła książki. Ale tak czy tak – finał powinien być ten sam. Okazuje się jednak, że to, co przygotowali twórcy może zaskoczyć samego Martina.

George R. R. Martin wyznał, że nie zna zakończenia serialu Gra o Tron

Choć pisarz zajął się teraz intensywną pracą nad Wichrami Zimy, kolejną częścią Pieśni Lodu i Ognia, to znalazł chwilę, by wypowiedzieć się o serialu. W wywiadzie dla EW wyznał, że ma mieszane uczucia względem finału Gry o Tron. Wyznał też, że kiedy zdradził twórcom swój plan było już za późno na zmianę ich koncepcji.

Nie czytałem scenariusza i nie mogłem przyjechać na plan, gdyż pracowałem nad Wichrami [Wichrami zimy]. Wiem kilka rzeczy, ale wiele wątków i bohaterów wymyślili sami. I oczywiście prześcignęli mnie kilka lat temu. Mogą więc występować pewne rozbieżności.

Ostatnim wydanym tomem sagi jest Taniec ze Smokami, który kończy się na śmierci Jona Snow. Od tamtej pory Benioff i Weiss polegają na informacjach przekazanych im przez autora. Jednak z czasem wytworzyło się wiele różnic, które mogą odróżnić zakończenie Gry o Tron od książkowego pierwowzoru. Pamiętajmy, że serial tylko na nich bazuje.

Daje to spore nadzieje tym, którym dzieło Benioffa i Weissa nie przypadnie do gusty. Sami twórcy przyznają, że widzowie mogą znienawidzić zakończenie. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że losy niektórych bohaterów na papierze będą się różnica. Tego dowiemy się jednak już po obejrzeniu ostatniego sezonu serialu. Na razie Martin intensywnie pracuje nad Wichrami Zimy, a w planach ma jeszcze Sen o wiośnie. Patrząc na to, że od wydania ostatniego tomu minęło 9 lat, to szybko nie poznamy wariantu historii pisarza.

Czytaj też: Homoseksualni superbohaterowie w MCU

Źródło: EW.com