Właściciele Tesla Modelu S lub X ze wsparciem dla Ulepszonego Autopilota pewnie zaczęli się już zastanawiać, kiedy w końcu będą mogli skorzystać z tych rewelacji. Uspokajamy – już za kilkanaście dni. 

Choć populacja właścicieli rzeczonych pojazdów firmy Tesla w Polsce jest raczej nieliczna, przyjemnie będzie obserwować w internecie doświadczenia wszystkich tych, którzy mogą codziennie śmigać sobie takim pojazdem. Elon Musk poinformował dwa dni temu, że aktualizacja wprowadzająca Ulepszonego Autopilota (Enhanced Autopilot) powinna zawitać na komputerach pokładowych „za około trzy tygodnie”, a więc gdzieś w środku grudnia.

Wszyscy ci, którzy wyobrażali sobie, jak święta spędzą jeżdżąc po świecie, czytając jednocześnie książkę zza kółka musimy sprowadzić na ziemię, informując, że plan Tesli na wprowadzenie pełnej automatyzacji jest stopniowy. Mniej więcej co miesiąc mają pojawiać się kolejne aktualizacje, które razem gdzieś pod koniec przyszłego roku, powinny dostarczyć całość oferowanego przez Teslę autonomicznego doświadczenia. Na sukces autopilota mają składać się takie technologie jak Autosteer+, dająca Tesli możliwość nawigowania po znacznie bardziej złożonych trasach, Smart Summon, pozwalające pojazdowi na odnalezienie właściciela nawet, gdy wymaga to skomplikowanych manewrów czy „On-ramp to Off-ramp”, dzięki któremu Tesla odnajdzie najbardziej optymalny pas na autostradzie.

źródło: engadget.com | zdjęcie: motortrend.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej