[Artykuł sponsorowany]

Nie jesteś przekonany do książek w wersji cyfrowej? W takim razie poznaj cztery, niekwestionowane zalety e-booków.

1. Dostępność
Zakup tradycyjnej książki pochłania sporą ilość czasu i wielokrotnie jest on związany ze swego rodzaju poszukiwaniami; zwłaszcza, jeśli interesujący nas tytuł jest pozycją, która została wydana w niewielkim nakładzie. Rozwiązaniem problemu są oczywiście e-booki, których zakup związany jest jedynie z koniecznością… kliknięcia myszką. Nie musimy więc ani wychodzić z domu, ani też stać w długich kolejkach w księgarni.

2. Cena
Ceny tradycyjnych, papierowych książek potrafią przyprawić o zawrót głowy; zwłaszcza, jeśli mówimy o dość obszernych tomach wydawanych w grubej oprawie. To spory wydatek, który – w ciągu całego miesiąca – może znacząco odbić się na stanie domowego budżetu. Jak zaoszczędzić? Wystarczy sięgnąć po e-booki, które – w zdecydowanej większości przypadków – są tańsze aż o 30%. Warto dodać, iż spora liczba wybranych aplikacji umożliwia pobranie wskazanych tytułów za przysłowiową złotówkę, a nawet zupełnie za darmo.

3. Oszczędność miejsca
Ilość wolnej przestrzeni w średniej wielkości, dwupokojowym mieszkaniu może pozostawiać wiele do życzenia. Sprawę ze wspomnianego faktu świetnie zdają sobie osoby czytające książki w wersji papierowej, które – po zapoznaniu się z lekturą – odkładają ją na półkę. Co więcej; przytłoczeni ilością zgromadzonych książek nierzadko zmuszeni jesteśmy do zakupu regału, co z kolei generuje kolejny wydatek. Zupełnie inaczej jest w przypadku ebooków. Nie dość, że zgromadzone są one w jednym urządzeniu, to dodatkowo wiele księgarni internetowych umożliwia przechowywanie wspomnianych plików na własnych dyskach.

4. Poręczność i waga
Spora ilość pracy, obowiązków domowych i związany z tym, ciągły brak czasu to dla większości osób przysłowiowy chleb powszedni. Nic zatem dziwnego, że czas na lekturę znajdujemy podczas podróży tramwajem, autobusem czy innym środkiem komunikacji miejskiej. Niemniej jednak nie każdy z nas nosi na co dzień dużą torbę lub plecak, który z powodzeniem zmieścić czytaną obecnie lekturę. Warto dodać, iż waga książki również nie pozostaje bez znaczenia. Tymczasem czytnik e-booków jest urządzeniem nie tylko lekkim, ale również bardzo cienki. W związku z powyższym zmieści się on do małej, damskiej torebki i nie zwiększy wagi naszego bagażu.

Źródło: Artykuł zewnętrzny.

[Artykuł sponsorowany]