[Notka sponsorowana]

Można już chyba śmiało powiedzieć, że zamawianie jedzenia przez portale internetowe zdecydowanie wyparło tradycyjną, telefoniczną metodę. Szeroki wybór restauracji, wygodne menu, pozwalające swobodnie komponować nasze zamówienie, różne formy elektronicznych płatności (karta, szybkie przelewy, BLIK) czy podany czas realizacji dostawy. Udogodnień jest wiele i szybko można się do nich przyzwyczaić. Większość użytkowników wciąż jednak preferuje składanie zamówień przez strony internetowe, tymczasem segment powiązanych z portalami aplikacji rozwija się niezwykle dynamicznie. Jeszcze mobilniej i jeszcze szybciej – sprawdzamy jak działa aplikacja PizzaPortal.pl

Dostępność i instalacja

Aplikacja PizzaPortal dostępna jest zarówno na telefony z system Android, jak i iOS; znajdziemy ją zatem i na Google Play, i w App Store, co powinno być właściwie standardem i nad czym nie ma sensu dłużej się rozwodzić. „Instalka” waży około 30 MB, a w pamięci wewnętrznej program zajmuje niewiele ponad 80 MB. Pobieranie jest więc szybkie, a rozmiar aplikacji nie powinien być przeszkodą ani dla użytkowników dysponujących starszymi telefonami, ani dla tych, którzy niezależnie od rozmiarów pamięci w telefonie, zawsze mają tego miejsca zbyt mało.

Wygląd

Do aplikacji PizzaPortal zaprasza ikonka z charakterystycznym, dobrze znanym wszystkim logo – jednocześnie pizza z wyciętym kawałeczkiem i pożerający trójkącik pizzy Pac-Man. Po otwarciu aplikacji, natychmiast znajdujemy się na stronie, na której podajmy adres dostawy, a uzupełniwszy odpowiednie rubryki (system podpowiedzi działa sprawnie), możemy już wybierać spośród dostępnych dla nas restauracji (założenie konta i automatyczne logowanie usprawnia ten krótki proces jeszcze bardziej). Całość utrzymana jest w modnych kolorach – czerwone i żółte elementy na ciemnym tle. Ikonka w prawym górnym rogu pozwala nam zapoznać się z aktualnymi promocjami, których marka przygotowała całkiem sporo. Jest prosto, estetycznie i apetycznie, czyli tak jak być powinno.

Wybór i funkcje

Przez aplikację PizzaPortal otrzymamy dostęp do prawie 4000 restauracji w około 400 miejscowościach. Utrzymująca się od początków istnienia firmy nazwa może być odrobinę myląca – przez aplikację PizzaPortal zamówimy nie tylko pizzę, ale także wiele innych dań: od burgerów, przez tradycyjne jedzenie domowe, po różne kuchnie orientalne. Dla wszystkich fanów kultowych restauracji fast food na pewno dobrą wiadomością będzie możliwość zamawiania z tak znanych sieci jak Pizza Hut, Burger King czy KFC.

Aplikacja posiada szereg wygodnych funkcji, ułatwiających nam wybór odpowiedniej dla nas restauracji (zielona ikonka w prawym dolnym rogu). Możemy sortować lokale ze względu na popularność, koszt dostawy, ocenę lub odległość, a także filtrować je według różnych kryteriów, np. rodzaju kuchni czy ofert promocyjnych. Mamy również dostęp do podstawowych informacji na temat restauracji i licznych opinii osób, które już z nich zamawiały. Taka mnogość opcji na pewno przyczyni się do podjęcia przez nas właściwej decyzji.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!