WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Zamieszanie wśród administratorów serwisu Reddit trwa

Reddit ma za sobą kilka ciężkich tygodni i wygląda na to, że zła passa nie ma zamiaru zelżeć.

Wszystko zaczęło się od konfliktu spowodowanego zwolnieniem jednej z „ikon” strony – Victorii Taylor, pracownicy zajmującej się prowadzeniem popularnych AMA – sekcji Ask Me Anything, w której użytkownicy zadawali pytania gwiazdom. Wczoraj okazało się, że główna inżynier strony – Bethanye Blount, zrezygnowała ze swojego stanowiska. Przyznała ona stronie Recode, że jej zdaniem Reddit nie jest w stanie spełnić swoich obietnic dotyczących tworzenia strony pod użytkowników. Blount powiedziała również, że była CEO Reddita, Ellen Pao, która zrezygnowała w zeszłym tygodniu, została praktycznie „wrzucona pod pociąg”.

Problemy Reddita krążą wokół wspomnianej kategorii AMA, jednej z najbardziej wartościowych na całej stronie, a już z pewnością najchętniej czytanej. Gospodyni cyklu gościła na łamach Reddita naprawdę znane persony, wśród których można odnaleźć choćby Baracka Obamę, Billa Gatesa, Elona Muska czy niezliczoną ilość aktorów oraz muzyków. Nie dziwi więc, dlaczego wojna o /r/iama ciągnie się tak długo i jej efekty są tak opłakane dla administracji.

Część numer dwa wypowiedzi Blount odnosi się do stanowiska jednego z współzałożycieli Reddita, Alexisa Ohaniana, rzekomo odpowiedzialnego za decyzje związane ze zmianą istoty AMA. Zdaniem byłego CEO Reddita, Yishana Wonga, nie zrobił nic aby zapobiec niesłusznemu przyjęciu ataku internetowej nienawiści przez Ellen Pao, kiedy tak naprawdę powinien wystąpić przed szereg i obronić swoją koleżankę. Było to zachowanie bardzo niehonorowe i nieeleganckie, za co zresztą sam Ohanian i nowy CEO firmy, Steve Huffman, publicznie przepraszali.

Wciąż jednak nie wiemy tak naprawdę dlaczego Virginia Taylor została zwolniona i dlaczego pozwolono Ellen Pao przyjąć na siebie krytykę skierowaną do znacznie większej grupy osób. Mówi się o tym, że Reddit chciał przekonać celebrytów udzielających AMA do zostania aktywnymi członkami internetowego społeczeństwa, co może być próbą skomercjalizowania strony i czerpania zysków z użytkowników. Płatne Ask Me Anything wydaje się być całkiem prawdopodobną opcją, co tłumaczyłoby bunt moderatorów odpowiedzialnych ze tę sekcję.

[źródło i grafika: theverge.com]