Po niemałym sukcesie Battlefielda 1 z 2016 roku kontynuacja jednej z najpopularniejszych strzelanin wojennych była więcej, niż pewna. Okazało się, że powrót do przeszłości jest tym, czego oczekuje masa graczy, dlatego też zarówno osadzenie kolejnej odsłony w klimatach II Wojny Światowej, jak i dodanie pełnoprawnego trybu kampanii jednoosobowej jest pewne. Więcej szczegółów dostaniemy już 23 maja, ponieważ wtedy ma odbyć się oficjalna zapowiedź gry.

Co ciekawe, taką informacją nie podzieliło się bezpośrednio studio Dice, czy Electronic Arts. Dotarli do niej gracze, którzy trafili na ciekawego easter egga, którego twórcy zaserwowali społeczności na mapie Fort de Vaux. Ta jest oczywiście nowym polem bitwy z dodatku „Nie przejdą”, na którym znalazła się zamknięta za mosiężnymi drzwiami izolatka. Ich odblokowanie umożliwili twórcy w ostatniej aktualizacji, która to dodała przełączniki, a raczej ich specyficzną kombinację umożliwiającą wejście do tego tajemniczego pokoju.

Zapowiedź

Tam jednak nie było nic ciekawego – kilka rur i mały odpływ. Jednak gracz po krótkiej zabawie z nimi (nie obędzie się bez granatów) jest raczony odgłosem sączącej się gdzieś w mizernym tempie wody. Jak się okazało, te dźwięki nie są przypadkowe i składają się w zwyczajny kod Morse’a. Jednemu z graczy udało się go odczytać, dzięki czemu uzyskał frazę „never be the same„. Ta z kolei zagrzała miejsce w linku URL podstrony EA, na której znalazła się data oficjalnej zapowiedzi nadchodzącego Battlefielda.

Źródło: metro.co.uk

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej