WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zapowiedź GTA VI w GTA Online to zwykła ściema

Wczoraj sieć obiegły screenshoty i doniesienia o zapowiedzi GTA VI w GTA Online, co z jednej strony byłoby ciekawym chwytem marketingowym, ale z drugiej czymś zupełnie niepodobnym do polityki Rockstara.

Liczne tweety, wpisy i wiadomości nie są jednak godne „fake newsowego” oskarżenia. Od pierwszego lipca wielu graczy na PC, Playstation 3 i Xbox 360 dostawało na wirtualną komórkę wiadomość, zapowiadającą Grand Theft Auto VI. „Premiera w 2019”, „Już teraz złóż zamówienie w przedsprzedaży” – taką treścią SMSy przekonywały graczy o zapowiedzi GTA VI. Były dodatkowo stylizowane na rzeczywistą wiadomość od Rockstara, więc nie trudno było się nabrać.

Oczywiście już od początku mogliśmy się spodziewać, że to fake. Ściema przygotowana przez moderów, którzy obrali sobie zhackowane już wersję GTA V. Na PlayStation 4 i Xbox One próżno było szukać tych wiadomości. Zresztą – taka wiadomość przed zbliżającą się premierą Red Dead Redemption 2? Marketingowy strzał w stopę. Akcje ostatecznie zdementował Rockstar na swoim Twitterze.

Źródło: Kotaku