WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zapowiedź symulatora powiązanego z serią Portal

Do sieci trafiła zapowiedź nowej gry inspirowanej serią Portal z niespodziewanym modelem rozgrywki. Będzie za nią odpowiadać studio ClockStone Software i Headup Games, które nawiązały współpracę z firmą Valve. Jej premiera jest tuż za rogiem!

Większość z Was po poznaniu nazwy deweloperów z pewnością pomyślała o symulatorach budowania mostu… co w tym przypadku jest istnym trafieniem w dziesiątkę. Okazało się, że Bridge Constructor Portal (swoją drogą uwielbiam te enigmatyczne tytuły) będzie polegać właśnie na rozplanowaniu drogi tak, aby pojazdy dostały się z punktu A do punktu B. Oczywiście największą przeszkodą jest przepaść, którą będziemy zmuszeni pokonywać za pomocą urządzeń łamiących wszelkie prawa fizyki.

I to właśnie to jest w tym tytule najciekawsze. Autorzy zachowali wszystkie charakterystyczne dla serii Portal mechanizmy w postaci teleportów, paneli skokowych, laserów oraz gluta. Nie zabrakło również specyficznej oprawy audiowizualnej oraz kultowego głosu GLaDOS. Wszystko więc wskazuje na to, że ten symulator budowania mostów ma szansę zostać jedną z najciekawszych propozycji w swoim gatunku. Gra zadebiutuje 20 grudnia na PC oraz platformach mobilnych, aby w przyszłości pojawić na konsolach nowej generacji.

Źródło: wccftech.com