Kontrolowana telefonem miniaturowa zabawka BB-8 od Sphero jest niesamowicie fajna. Jednak cena 150 dolarów może trochę odstraszyć. Zwłaszcza, że już za 120 dolarów jesteśmy w stanie kupić części, aby zbudować własny model. I to w dodatku pełnowymiarowy.


Angelo Casimiro to niezwykle utalentowany siedemnastolatek. Zdecydował się on na budowę droida jako prezent dla taty, kiedy odkrył że mniejsza wersja jest droga i trudna do zdobycia. W ciągu tygodnia razem z ojcem stworzyli większą wersję, wszystko dokumentując.

Podstawowymi elementami są: skorupa z papier-mache zbudowana dookoła piłki plażowej, styropianowe głowa, magnesy które łączą obie części na zewnątrz oraz mechaniczna struktura sprawiająca, że droid potrafi się poruszać. I nawet jeśli nie chcesz bawić się w budowę własnego modelu, to ta instrukcja pokazująca jakie to proste jest imponująca i bardzo ciekawa.

A jest to dopiero początek, ponieważ instrukcja dotyczy pierwszej wersji BB-8 zbudowanej przez Casimiro. A obiecał on, że wkrótce powinny pojawić się informacje na temat ulepszonej wersji 2.0.

[źródło i grafika: popularmechanics.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej