Zdalne sterowanie samochodem podczas parkowania? Brzmi troszkę jak wizja z przyszłości, ale jak się okazuje nie tak odległej. Firma BMW zamierza wprowadzić taką funkcję między innymi w swoich nowych samochodach z serii 7.

Volvo i Audi pokazywało już swoje sposoby na wykorzystanie tego patentu, ale to BMW jako pierwsze zamierza wprowadzić zdalne parkowanie przy pomocy pilota. Wszystko dzięki nowemu kluczowi, który otrzymamy wraz w zestawie – Display Key. Wyposażony zostanie on w ekran dotykowy, dzięki czemu zaparkujemy nasz wóz, nawet jeśli nie będziemy znajdować się w  środku. Mimo, że automatyczne parkowanie jest już dostępne w BMW i3, to całkowicie zdalne będzie nowością w serii 7.

Poza tą funkcją w samochodzie znajdzie się też miejsce dla komputera pokładowego z dotykowym wyświetlaczem oraz możliwością korzystania z niego przy pomocy gestów. Oczywiście gestykulacje będziemy mogli wymyślić sami, choć będzie kilka predefiniowanych opcji. Dzięki temu wszystkiemu, bez większych przeszkód odbierzemy telefon podczas jazdy czy zwiększymy/zmniejszymy głośność muzyki. Opcji jest wiele, to tylko kilka przykładów – w każdym razie drogówce na pewno będzie trudniej się do nas przyczepić :) Co ciekawe, korpus samochodu ma zmniejszyć wagę pojazdu o blisko 130 kg, a przy co za tym idzie – zwiększyć wydajność silnika.

Póki co nie ma jeszcze oficjalnej informacji dotyczącej ceny pojazdu, bo jak sami zobaczycie na filmiku poniżej, BMW z serii 7 nie zostało nawet pokazane wizualnie. Mówi się o kosztach w granicach 68,500$ (około 255 000 zł) – 130,000$ (około 484 000 zł). Nie są to pieniądze małe, ale jeśli takie technologie się sprawdzą, to myślę, że nie będą to pieniądze stracone.

źródło: press.bmwgroup.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej